Często zdarza się, że nie jesteśmy już zainteresowani usługami danego operatora telewizji, Internetu czy telefonu. Zwykle korzystamy z usług firm, które są dobrze znane na polskim rynku, a jednym z tego typu operatorów jest Netia. Jednak być może chcemy zmienić tego dostawcę lub po prostu zrezygnować z jego usług bez wyraźnego powodu. Co należy więc wiedzieć o wypowiedzeniu umowy w Netii?.
Wypowiedzenie umowy w Netii- podstawy
Wielu z nas ma dostęp do Internetu, co za tym idzie, po podpisaniu umowy z Netią, uzyskaliśmy prawo do posiadania na jej stronie konta online. Często więc wchodząc na stronę, możemy odnaleźć zakładkę zatytułowaną „Rezygnacja z usług”. Po kliknięciu, możemy zauważyć, że istnieje możliwość rozwiązania umowy z Netią przez infolinię, a także przez Netia Online. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom, gdyż po kontakcie z infolinią, w wielu przypadkach okazuje się, że wypowiedzenie w Netii należy złożyć w formie pisemnej. Należy więc przygotować wypowiedzenie w formie pisemnej, a następnie można jest wysłać za pośrednictwem:
- strony Netia Online
- maila
- listu
- faksu
Okres wypowiedzenia umowy w Netii
Jak to zwykle bywa, w przypadkach tego typu operatorów, okres wypowiedzenia trwa jeden pełny okres rozliczeniowy. Oznacza to, że jest to kolejny miesiąc, od momentu w którym pismo do Netii wpłynęło. Przykładowo jeśli pismo wysłane jest 10 grudnia, a okres rozliczeniowy trwa miesiąc, to okres wypowiedzenia zakończy się dokładnie 10 stycznia. Weźmy pod uwagę, szczególnie w przypadku umów terminowych, że za zerwanie jej w trakcie trwania, mogą zostać nam doliczone kary. Warto sprawdzić to w zawartej z operatorem umowie. Jeśli zawarliśmy umowę, ze względu na obowiązujące promocje, najczęściej jest też określony minimalny czas jej trwania, w którym nie możemy jej rozwiązać.
Wypowiedzenie umowy w Netii- jak przygotować?
Zostało to już wspomniane, że operator jakim jest Netia, wymaga dostarczenia pisemnego wypowiedzenia umowy. Wzór wypowiedzenia jest niezwykle prosty, ponieważ niczym nie odbiega on od innych tego typu dokumentów. Musimy więc zatem przygotować pismo. Możemy napisać je własnoręcznie bądź wydrukować, a następnie wysłać- jak już zostało wymienione- listem, faksem bądź mailem. Pamiętajmy jednak by w wypowiedzeniu umowy, zawrzeć następujące informacje:
- pełne dane abonenta- imię, nazwisko i adres
- numer konta abonenta
- lokalizację, dla której świadczone są usługi
- dokładną nazwę usługi, której dotyczy wypowiedzenie
- oświadczenie, w którym rezygnujemy z usług
- własnoręczny podpis