Wypowiedzenie umowy Inea – wzór wypowiedzenia Inea

Na rynek coraz częściej wchodzą nowi dostawcy usług telekomunikacyjnych. Kuszą oni niezmiennie nowymi ofertami i intratnymi promocjami. Wówczas, możemy zapragnąć zmienić naszego operatora. Nie musi być to podyktowane żadną konkretną przyczyną, gdyż firmy oferujące tego typu usługi, nie wymagają jej podania, podczas rozwiązywania umowy. Jednak należy wiedzieć jak zrobić to poprawnie. Jednym z popularnych dostawców usług telekomunikacyjnych jest Inea. Sprawdźmy zatem, jak powinno przebiegać wypowiedzenie umowy w tym przypadku.

Wypowiedzenie umowy Inea- postawy

Na samym wstępie, powinniśmy dokładnie przestudiować naszą umowę, zawartą z Inea i zapoznać się z niezbędnymi terminami, które na niej widnieją. Bez względu na to, czy chcemy rozwiązać umowę przez przeprowadzkę, skorzystanie z usług innej firmy, czy każdego innego powodu, mamy pełne prawo tego dokonać. Jednak uprzednio należy sprawdzić procedurę wypowiedzenia. Inea bowiem zastrzega sobie prawo, iż po minimalnym okresie zobowiązania, który został szczegółowo określony w umowie, firma może automatycznie przedłużyć obowiązującą umowę. Wówczas, by do tego nie doszło, powinna zostać ona rozwiązana w odpowiednim czasie, czyli zwykle od 1 do 3 miesięcy, przed uzgodnionym wcześniej terminem. W przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy z Inea, należy podać konkretne i udowodnione okoliczności, które zaistniały i skłoniły nas do rozwiązania umowy. Muszą być to jednak naprawdę wyjątkowe przypadki, jednak firma Inea często idzie na rękę swoim klientom i przychyla się do decyzji o rozwiązaniu umowy, jednak wówczas lepiej jest skontaktować się z firmą osobiście i omówić dostępne opcje. W innych przypadkach, kiedy dane okoliczności nie zostaną uznane za wyjątkowe lub nie dojedziemy do porozumienia z konsultantami, może zostać nałożona na nas kara pieniężna.

Jak można rozwiązać umowę z firmą Inea?

Otóż okazuje się, że można to zrobić bardzo szybko i nie potrzebna nam będzie żadna drukarka, czy znaczki pocztowe. Konsultanci firmy, chętnie przejmują tego typu odpowiedzialność na siebie i rozwiązują umowy, po jedynie telefonicznym zawiadomieniu. Jeśli jednak chcemy zrobić to osobiście, możemy dokonać tego za pośrednictwem strony internetowej firmy, a także wysyłając maila lub list, z odpowiednio przygotowanym wypowiedzeniem umowy.

Wypowiedzenie umowy Inea- wzór

Co powinno znaleźć się w pisemnym wypowiedzeniu?. Otóż dokument ten nie będzie odbiegał znacząco od innych tego typu wypowiedzeń. Oznacza to, że musimy w nim zawrzeć:

  • swoje dane osobowe
  • numer abonenta
  • nazwę usługi z której chcemy zrezygnować
  • lokalizację dla której dane usługi są świadczone
  • czytelny podpis

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here