Jak wylogować się z messengera?

Chyba nie ma obecnie osoby, która nie korzystała by z popularnego komunikatora od Facebooka jakim jest Messenger. Jednak każdy też za wszelką cenę chce chronić swoją prywatność i korespondencje. Wiadomo, że posiadając konta na portalach społecznościowych, ciężko będzie o to zadbać, jednak w momencie w którym nie wylogujemy się z Messengera, nasza korespondencja może trafić w niepowołane ręce i ujrzeć światło dzienne. Jak zatem wylogować się z Messengera?.

Jak wylogować się z Messengera na smatfornie?

Zwykle myślimy, że samo zamknięcie okienka i aplikacji Messenger doprowadzi do automatycznego wylogowania nas. W teorii tak właśnie powinno być, jednak w praktyce- nie zawsze. Warto więc dodatkowo wylogować się z aplikacji manualnie. W tym przypadku wyczyścimy także wszystkie zachowane w pamięci podręcznej dane. Oto jak dokonać tego z poziomu smartfona:

 • przechodzimy do ustawień w naszym telefonie
 • następnie odszukujemy opcję „Aplikację” lub „Zarządzanie aplikacjami” i wybieramy ją
 • następnie z listy dostępnych aplikacji wybieramy Messenger i klikamy w nią
 • kolejnym krokiem jest wybranie przycisku „Wyczyść dane”
 • dobrze jest wybrać opcję którą zawiera w sobie wyczyszczenie danych z pamięci podręcznej

Jeśli jednak aplikacja dalej nie będzie chciała nas wylogować, ostatnim sposobem może być usunięcie aplikacji i ponowne jej zainstalowanie.

Jak wylogować się z Messengera na komputerze?

Wylogowanie się z Messengera z poziomu naszego komputera będzie równie proste. Otóż istnieją dwa sposoby by wylogować się z aplikacji desktopowej. Najprościej jest oczywiście wybranie koła zębatego, które umieszczone jest w rogu Messengera i kliknięcie opcji „Wyloguj”. Jednak istnieje drugi sposób, pozwalający na wylogowanie się tylko z danego urządzenia. By tego dokonać należy:

 • zalogować się do swojego konta Facebook, powiązanego z Messengerem
 • następnie wybieramy strzałę, którą znajdziemy po prawej stronie górnego panelu
 • przechodzimy do opcji oznaczonej jako „Ustawienia”
 • wybieramy opcję „Bezpieczeństwo i logowanie”
 • naszym oczom ukaże się zaawansowana strona, gdzie znajdziemy opcję „Miejsce logowania”, dzięki temu dostaniemy dostęp do wszystkich sesji, które są powiązane z naszym kontem.
 • klikamy obok wybranej sesji trzy kropki i wybieramy opcję „Wyloguj”

Dlaczego należy wylogować się z Messengera?

Messenger jest pewnego rodzaju archiwum naszej korespondencji, więc na pewno nie chcielibyśmy by dostała się ona w niepowołane ręce. Jednak często zdarza się, że logujemy się do niego z czyjegoś telefonu lub komputera. Wówczas niewylogowanie może skutkować tym, że dana osoba mimowolnie lub całkiem świadomie będzie miała dostęp do naszej korespondencji, którą może wówczas wykorzystać przeciwko nam. Dlatego też, tak istotne jest każdorazowe wylogowanie się z aplikacji.

Poprzedni artykułWypowiedzenie umowy Netia – wzór wypowiedzenia Netia
Następny artykułWypowiedzenie umowy Inea – wzór wypowiedzenia Inea

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj