Dywaniki samochodowe – o czym pamiętać przed zakupem?

Dywaniki samochodowe to niezbędne wyposażenie każdego samochodu. Mają znaczenie praktyczne i estetycznie – pomagają utrzymać ład i porządek w kabinie samochodowej, chronią oryginalną wykładzinę i wpływają na lepszy wygląd wnętrza pojazdu. Nim jednak je wybierzemy, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Po pierwsze – materiał

Materiał dywanika to najważniejszy parametr, jaki trzeba ocenić przed zakupem. Od niego bowiem zależy nie tylko to, jak dywanik będzie się prezentował we wnętrzu, ale też, czy sprosta warunkom pogodowym. Do wyboru są dywaniki gumowe i welurowe. Pierwsze z wymienionych są bardzo praktyczne, niezwykle trwałe, praktycznie odporne na każdą pogodę. Bez problemu można stosować je jesienią i zimą. Są też łatwe w czyszczeniu. Do tej grupy zaliczamy dwa typy dywaników: korytkowe (wyposażone w wysoki rant) i standardowe (zamiast rantu pokryte są szachownicą lub wzorem). Jeśli zaś chodzi o dywaniki welurowe, to trzeba przyznać, że nie są tak trwałe, jak modele gumowe, lecz ładniej się prezentują.

Po drugie – kształt

Kształt dywanika samochodowego decyduje nie tylko o estetyce wnętrza, lecz też wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Musi być idealnie dopasowany, aby operowanie pedałami było swobodne. W przeciwnym razie łatwo o wypadek. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy zamierzamy kupić dywanik uniwersalny, który stosowany jest do wielu marek samochodów, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że do naszego pojazdu nie będzie pasował. Lepiej zapłacić trochę więcej i zamiast dywanika uniwersalnego, wybrać produkt dopasowany do konkretnej marki samochodu, np. dywaniki do Opla, BMW, Volkswagena itd.

Po trzecie – mocowanie

Dotyczy to samochodów, w których fabrycznie nie zastosowano mocowań (jeśli są, możemy ominąć ten punkt). Warto wybierać dywaniki samochodowe wraz z zestawem stoperów – kółek i kołków. Pierwsze z nich mocuje się w dywaniku, drugie – wkręca w wykładzinę podłogową. To bardzo łatwy sposób montażu. Zdarzyć się jednak może, że nie możemy zastosować takiego rozwiązania. W tej sytuacji lepiej postawić na dywaniki ze spodami wykonanymi z podkładu gumowo-żelowego. Dzięki swoim właściwościom dobrze przylega on do podłogi i nie przesuwa się w takcie jazdy.

Po czwarte – wykończenie

Odnosi się to głównie do dywaników welurowych. Jeśli mają maszynowe obszycie, zyskują prawdziwie estetyczny wygląd. Mogą mieć też inne ozdoby, na przykład winylowe wstawki. Inne opcje to dywaniki samochodowe z nadrukiem. Ładne, a jednocześnie trwałe są wszywki haftowane.

Kierując się tymi parametrami, możemy być pewni, że wybierzemy idealnie dopasowane, ładne, praktyczne i zapewniające bezpieczną jazdę dywaniki samochodowe. Ciekawe modele znajdziemy w sklepie https://www.autobrat.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here