Wypowiedzenie umowy Cyfrowy Polsat – wzór wypowiedzenia Cyfrowy Polsat

Zwykle decydując się na podpisanie umowy z konkretnym operatorem, nie bierzemy pod uwagę tego, że z czasem może się coś zmienić, a my nie będziemy już dłużej zadowoleni z oferowanych nam usług. Zdarzyć się może tak iż nie spodoba nam się podwyżka cen, nowe zmiany, czy po prostu chcemy zmienić naszego dostawcę usług telewizyjnych, internetowych czy telefonicznych. Cyfrowy Polsat jest jedną z najpopularniejszych tego typu firm, co oznacza, że chętnie zawieraliśmy tam umowy. Jak jednak daną umowę wypowiedzieć, gdy usługi tej firmy dłużej nas nie satysfakcjonują?.

Wypowiedzenie umowy w Cyfrowym Polsacie- podstawy

Cyfrowy Polsat dostarcza swoje usługi do domów tysięcy Polaków. Jednak na rynek wchodzą coraz to nowi operatorzy, z kuszącymi ofertami, wówczas pojawia się okazja by skorzystać z usług innego dostawcy. Powodów dla których zdecydujemy się złożyć wypowiedzenie umowy w Cyfrowym Polsacie może być tysiące, jednak należy wiedzieć, jak zrobić to poprawnie. Otóż rezygnację z usług możemy zgłosić na trzy sposoby. Zaliczamy do nich:

  • osobistą wizytę w punkcie
  • wysłanie listu
  • wysłanie maila- jednak mogą zrobić to wyłącznie abonenci z zarejestrowanym u operatora adresem mailowym. Jeśli nie zostało to zrobione podczas pospisywania umowy, może to zrobić kontaktując się z infolinią. Wówczas wystarczy poprosić o zarejestrowanie maila.

Okres wypowiedzenia umowy w Cyfrowym Polsacie

Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu operatorów, okres wypowiedzenia wynosi jeden miesiąc. Oznacza to, że pomimo wszystko konieczne będzie opłacenie jeszcze jednego miesiąca według stawek zawartych w umowie. Należy jednak zapamiętać, że gdy umowa została zawarta np. na dwa lata, zostanie ona automatycznie przedłużona jako bezterminowa. Jeżeli więc chcemy ją zerwać, należy złożyć przede wszystkim tak zwane oświadczenie woli o rozwiązaniu danej umowy. Dobrze jest również, gdy data w której zostanie rozwiązana umowa, pokryje się z końcem okresu wypowiedzenia, co zagwarantuje nam to, że stawki nie ulegną zmianie. Przykładowo jeśli nasza umowa kończy się z dniem 25 października, to wypowiedzenie najlepiej złożyć z końcem września. Jeśli zdecydujemy się przedterminowo zerwać umowę, może to skutkować naliczeniem kar.

Wzór wypowiedzenia umowy w Cyfrowym Polsacie

Tego typu wypowiedzenie umowy, niczym nie odbiega od innych tego typu dokumentów. Udając się osobiście do placówki Cyfrowego Polsatu, możemy nawet liczyć na to, że dostaniemy gotowy wzór, tylko do wypełnienia. Jeśli jednak zdecydujemy się na odręczne napisanie pisma, musimy w nim zawrzeć:

  • dane osobowe
  • adres, na który świadczone są usługi
  • numer abonenta
  • oświadczenie woli, czyli informację o rezygnacji z usług

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here