Lektury szkolne: 10 niewymuszonych, ale wartych uwagi książek

Lektury szkolne odgrywają istotną rolę w edukacji uczniów szkół podstawowych, wpływając na rozwój ich umiejętności czytelniczych, analizy tekstu oraz wyobraźni. Wielu uczniów skarży się jednak na treści zawarte w obowiązkowych do przeczytania książkach. Dzisiaj przedstawiamy 10 wartych przeczytania lektur szkolnych dla klas podstawówki.

Lektury szkolne, które rozbudzą wyobraźnię! Odkryj literaturę dla uczniów klas podstawówki 

Lektury szkolne wcale nie muszą być nudne. Czytanie ich nie tylko rozwija wyobraźnię i zdolności poznawcze, ale także uczula na wartości takie jak przyjaźń, empatia czy odwaga. Okazuje się, że jest wiele ciekawych książek, które mogą pomóc w ciekawym spędzeniu czasu. 

10 najpopularniejszych lektur szkolnych

Do najciekawszych i najpopularniejszych lektur szkolnych można zakwalifikować:

 • „Król Maciuś Pierwszy” – Janusz Korczak – Opowiada o przygodach młodego Króla Maciusia, który uczy się zarządzania królestwem i odpowiedzialności za innych. Książka porusza temat dojrzewania i obowiązków w sposób przystępny dla młodego czytelnika
 • „Mały Książę” – Antoine de Saint-Exupéry – Ta niezwykła opowieść o małym księciu podróżującym po różnych planetach to przemyślenia na temat życia, przyjaźni i ludzkiej natury. Do tej książki wraca po latach wiele osób dorosłych.
 • „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa” – C.S. Lewis –
  Pierwsza książka z serii „Opowieści z Narnii” to pełna przygód i tajemnic podróż do fantastycznego świata, gdzie dobro i zło stają naprzeciw siebie.
 • „Dzieci z Bullerbyn” – Astrid Lindgren – Ta urocza opowieść opisuje życie dzieci w szwedzkiej wsi. Przybliża codzienne radości i zmagania młodych bohaterów, ukazując piękno prostych chwil.
 • „Trzej muszkieterowie” – Aleksander Dumas – jedna z najbardziej lubianych książek, opowiadająca o sile przyjaźni i historii Francji w sposób przystępny. 
 • „Akademia Pana Kleksa” – Jan Brzechwa – kolorowa i pełna wyobraźni książka opowiada o niezwykłych przygodach uczniów Akademii Pana Kleksa. To prawdziwa podróż do magicznego świata, która rozwija kreatywność i zmysł artystyczny. 
 • „Ania z Zielonego Wzgórza” – Lucy Maud Montgomery
 • „Siłaczka” – Stefan Żeromski
 • wiersze Wiesławy Szymborskiej
 • wiersze Juliana Tuwima. 

Gdzie kupić lektury szkolne?

Zastanawiasz się, gdzie kupić lektury szkolne dla szkół podstawowych? Najlepiej przeglądnij strony internetowe, w tym księgarnie oraz miejsca z tanimi książkami. Możesz także wybrać się do księgarni stacjonarnej lub zobaczyć, co jest dostępne na różnych portalach aukcyjnych. 

Sprawdź koniecznie stronę: podreczniki-taniaksiazka.pl

Poprzedni artykułTajemniczy branding. Co należy o nim wiedzieć?
Następny artykułReklama Rzeszów- dlaczego Colour Reactor to wybór, którego nie pożałujesz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj