Jaki jest koszt naprawy sprzętu w autoryzowanych serwisach Apple?

Telefony oraz komputery marki Apple należą do grupy stosunkowo trwałych sprzętów, niemniej jednak jak w każdym przypadku, nieodpowiednie użytkowanie ich może prowadzić do różnego rodzaju awarii. W takim przypadku należy udać się do autoryzowanych serwisów Apple, tak aby specjaliści naprawili nasz sprzęt. Jakich mniej więcej cen możemy się spodziewać, korzystając z usług profesjonalnego serwisu?

Droga naprawa?

Klienci, którzy muszą naprawić telefon bądź komputer w okresie obowiązywania gwarancji, nie zapłacą nic za pomoc ekspertów. Czasami istnieje możliwość przedłużenia gwarancji w ramach dodatkowe ubezpieczenia, na co warto się zdecydować. Niemniej jednak w przypadku, gdy nie możemy skorzystać z darmowej naprawy, obowiązuje nas podany przez dany punkt cennik. Jeśli korzystamy z usług autoryzowanego serwisu, to wymiana wyświetlacza iPhone będzie kosztowała około 1500 zł brutto. Tymczasem wymiana szyby iphone XR będzie kosztowała około 600 zł.

Wymiana aparatu tylnego wiąże się z wydatkiem około 400 zł, zaś naprawa głośnika audio będzie nas kosztowała 250 zł. Ceny nie są więc wygórowane, choć są i usługi, za które będziemy musieli zapłacić o wiele więcej, w zależności od tego, co dokładnie nadaje się do wymiany w naszym sprzęcie. Większość usług realizowana jest w krótkim czasie – czasami jest to 10 minut, czasami jeden dzień. Niemniej jednak, jeśli potrzebujemy skorzystać z telefonu szybciej, to zwykle mamy możliwość dopłaty za realizację naprawy w trybie ekspresowym. Oznacza to, że specjalista przyjmuje nasz telefon do serwisu poza kolejnością.

Serwis autoryzowany Apple czy punkt naprawy GSM?

Ceny usług obowiązujące w autoryzowanych serwisach Apple nie są wygórowane, jednak wiele osób wciąż korzysta z możliwości naprawy sprzętu w zwykłych punktach GSM. Czy jest to dobre rozwiązanie? Niestety, w większości przypadków nie, gdyż serwisancie nie znają się na tak specyficznym sprzęcie, jakim jest telefon marki Apple. W praktyce oznacza to, że istnieje duże ryzyko uszkodzenia naszego aparatu, zamiast przywrócenia mu normalnych funkcji. Pamiętajmy, że serwisy autoryzowane Apple znajdują się w każdym większym mieście, dlatego bez problemu możemy naprawić nasz telefon nawet w przypadku, gdy jesteśmy w podróży czy w delegacji. Jeśli zależy nam na tym, aby otrzymać z powrotem sprzęt w krótkim czasie, skorzystajmy z usługi naprawy ekspresowej, zamiast oddawać telefon do zwykłego punktu GSM. Pamiętajmy, że koszt usługi i tak będzie znacząco niższy, niż zakup nowego sprzętu.

Poprzedni artykułCo musisz wiedzieć przed rozpoczęciem korzystania z Google Ads – najważniejsze pojęcia
Następny artykułCzy warto postawić na system alarmowy w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj