Systemy ERP na stałe wpisały się w pracę przedsiębiorstw, działających w różnych branżach. Ich wdrożenie niesie ze sobą szereg wymiernych korzyści, pozwalając na kompleksowe zarządzanie wszystkimi procesami biznesowymi, zachodzącymi w danej firmie. Jakie technologie zdominują rynek systemów ERP w 2024 r. i dlaczego warto wykorzystać je w codziennej pracy przedsiębiorstwa? Odkrywamy potencjał nowoczesnych rozwiązań dla biznesu, by odpowiedzieć na najważniejsze pytania.
Kiedy warto rozważyć wdrożenie systemu ERP?
Pod nazwą systemu ERP kryje się zintegrowane oprogramowanie, dzięki któremu możliwe jest usprawnienie procesów biznesowych i sprawne zarządzanie ich przebiegiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o takim rozwiązaniu, zapoznaj się z tekstem „System ERP – czym jest, jak wybrać i ile kosztuje wdrożenie?”, umieszczonym na stronie https://odl.com.pl/system-erp, na której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie istotne pytania. Takie systemy wykorzystywane są w różnych działach firmy, choć pracują na jednej bazie danych, do której dostęp mają wyłącznie uprawnieni do tego pracownicy. Ich wdrożenie warto rozważyć, dążąc do optymalizacji organizacji pracy w przedsiębiorstwie, jej maksymalnego usprawnienia i zwiększenia efektywności działań.
Jakie zmiany w systemach ERP przyniesie 2024 r.?
Rok 2024 r. otwiera nowe perspektywy przed użytkownikami nowoczesnego oprogramowania dla biznesu. Pandemia COVID pokazała bowiem, jak ważny jest praca zdalna i troska o bezpieczeństwo danych w trakcie jej wykonywania. Można śmiało powiedzieć, że systemy ERP w 2024 r. adaptowały się w pełni do nowych warunków, stwarzając szansę kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem na odległość.
W minionych miesiącach zaobserwowano również wzrost zainteresowania subskrypcją oprogramowania, co zmniejsza początkowe koszy inwestycyjne, związane z procesem wdrożeniowym. Taki model licencjonowania stwarza jednocześnie szansę na szybkie dopasowanie funkcjonalności systemów ERP do dynamicznie zmieniających się potrzeb danej firmy.
Nowoczesne technologie w systemach ERP – o których warto wiedzieć?
2024 r. w systemach ERP z pewnością będzie należał do rozwiązań chmurowych. Niosą one bowiem cały szereg wymiernych korzyści. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:
- niższe koszty inwestycyjne, związane z brakiem konieczności zorganizowania własnego zaplecza IT,
- dostępność do bazy danych z dowolnego miejsca z zasięgiem Internetu,
- odpowiedzialność dostawcy za bieżące aktualizacje i konserwacje,
- większe bezpieczeństwo danych.
Rok 2024 wprowadzi również do systemów ERP kolejne rozwiązania, które wpłyną na ich funkcjonalność i efektywność. Dzięki nim możliwa stanie się m.in. zaawansowana analiza danych oraz wykorzystanie potencjału, tkwiącego w sztucznej inteligencji. Zgodnie z prognozami, nowoczesne systemy ERP pozwolą również na automatyzację procesów decyzyjnych, co z jeszcze bardziej usprawni działanie przedsiębiorstw.
Jak nowoczesne systemy ERP dbają o bezpieczeństwo danych?
Troska o bezpieczeństwo danych stała się kluczowym wyznacznikiem działań wśród producentów systemów ERP. Nic dziwnego, bo to właśnie one narażone są współcześnie na ataki cyberprzestępców, nasilające się sukcesywnie z każdym kolejnym rokiem. Nowoczesne oprogramowanie będzie cechowało się więc zaawansowanym systemem szyfrowania informacji, a regularne audyty bezpieczeństwa pozwolą w porę wychwycić ewentualne zagrożenia w tym obszarze. Systemy ERP w 2024 r. będą również przestrzegać globalnych standardów ochrony danych, zwiększając tym samym zaufanie użytkowników, ale również skutecznie chroniąc gromadzone przez nich informacje, czyli najcenniejsze aktywa każdej firmy.
Jak wybrać najlepszy system ERP dla swojej firmy w 2024 r.?
Wiesz już, że wybierając system ERP,warto zwrócić uwagę na nowoczesne technologie i rozwiązania, zwiększające bezpieczeństwo danych. Aby móc cieszyć się pełną satysfakcją z podjętej decyzji, warto również:
- kompleksowo przeanalizować dostępne na rynku rozwiązania,
- przeprowadzić analizę kosztów, co pozwoli zweryfikować opłacalność planowanej inwestycji,
- sprawdzić możliwość rozszerzenia modułów wraz ze wzrostem potrzeb przedsiębiorstwa.
U podstaw świadomej decyzji leży jednak dokładna analiza oczekiwań i ścisłe określenie wymagań przyszłych użytkowników, co pozwoli w pełni dopasować funkcjonalność systemu do realnych potrzeb danej firmy, zwiększając jakość pracy i determinując jej efektywność.