Instalowanie aplikacji na karcie SD, jak to zrobić?

W dzisiejszych czasach teoretycznie nikt już nie ma problemu z miejscem na dysku w swoim telefonie. Co jednak w przypadku gdy ktoś ma okrojony budżet. Moje zdanie jest takie że powinien on w takim przypadku poczekać i uzbierać określoną kwotę potrzebną na zakup telefonu. Jednak gdy już posiadamy taki sprzęt z małą ilością miejsca na dysku możemy temu jakoś zaradzić.

Instalacja aplikacji na karcie SD

W przypadku telefonów z androidem w 85% modeli istnieje opcja rozbudowy pamięci poprzez kartę SD. Droższe modele posiadają też opcje użycia karty sd jako pamięci wewnętrznej. Jednak te tańsze nie mają tej opcji wbudowanej fabrycznie i trzeba ją zainstalować w postaci wtyczki. Jednak zacznijmy od podstaw. Na samym wstępie ważne jest to jaką pod kątem jakości posiadamy kartę SD.

Jaką kartę pamięci SD wybrać?

Karta SD – jest to jeden z najpopularniejszych nośników pamięci. Swoją budową oraz możliwościami przypomina ona dysk SSD. Karta SD nie posiada ruchomych elementów i może swobodnie pracować w naszym urządzeniu mobilnym.

Rodzaje kart SD

  • Karta SD – oznacza to że karta ma pojemność do 2 GB
  • Karta SDHC – oznacza to że karta może mieć pojemność od 4 GB do 23 GB
  • Karta SDXC – jest to pamięć zdolna posiadać pojemność od 64 GB do nawet 2 TB

Rodzaje klas prędkości kart SD

Na samym początku istniały tylko 4 główne klasy natomiast wraz z postępem technologii ich liczba wzrosła do 10. Prędkość pierwszej klasy wynosiła 2MB/S. Natomiast już dziesiąta klasa posiadała prędkość minimalną 10MB/S.

Gdy mamy już wybrany rodzaj karty oraz jego klasę pora zabrać się za instalację wtyczki tak aby osiągnąć ostateczny rezultat czyli zapis danych oraz aplikacji na karcie SD.

Instalacja wtyczki na telefonie z kartą SD

Do tego procesu będą wymagane tak zwane uprawnienia root, ponieważ ten proces potrzebuje dostępu do plików systemowych, które są zablokowane przez firmę i nie mamy po kupnie telefonu od razu do nich dostęp.

Istnieją 2 metody uzyskania funkcji umożliwiającej nam instalację aplikacji na karcie SD.

Metoda 1 Instalacja nieoficjalnego romu

Jest to jedna z skuteczniejszych metod ponieważ 90% takich systemów posiada już wbudowaną wtyczkę. Jednak nie jest ona najprostsza i nie na każde urządzenie taki system istnieje, a szczególnie na te nowe gdzie jeszcze nikt nie zdążył takiego systemu wydać. Dokładnego poradnika nie będę tutaj robił, ponieważ na każdy telefon instalacja takiego systemu wygląda nieco inaczej i najlepszym rozwiązaniem są poradniki w formie filmów, które można na youtube znaleźć. Od roota poprzez cały proces instalacji systemu.

Metoda 2 – Root Essentials

Zarówno jak do metody pierwszej tak do metody drugiej wymagane są uprawnienia root. Root Essentials jest to aplikacja, która dostępna jest w sklepie play. Umożliwia ona nam wgranie wtyczki, która spowoduje że będziemy mogli ustawić kartę SD jako pamięć wewnętrzną, oraz przed zatwierdzeniem wszystkich zmian możemy ustawić jaki procent pojemności karty ma służyć za pamięć wewnętrzną, ponieważ karta zostanie wtedy podzielona na partycje wewnętrzną oraz zewnętrzną.

Poprzedni artykułJak odzyskać hasło na FB? Odzyskiwanie hasła Facebook
Następny artykułJak założyć konto na Gmail? Zakładanie poczty Gmail

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj