Jak założyć konto na Gmail? Zakładanie poczty Gmail

Konto Gmail – jak założyć pocztę na Gmail?

Dzisiaj każdy z nas, wręcz obowiązkowo, powinien posiadać konto poczty elektronicznej. To niesamowicie wygodna alternatywa do tradycyjnej papierowej, czy telefonicznej komunikacji. Poza tym, posiadając konto Gmail, uzyskuje się pełen dostęp do innych produktów, platform czy serwisów firmy Google, takich jak YouTube czy Google Drive. Założenie takiego konta pocztowego zajmuje około pięciu minut, a korzystanie z niego jest bardzo intuicyjne i wygodne. Od czego więc zacząć?

Jak założyć konto na Gmail?

Po pierwsze, musimy wejść na stronę internetową www.gmail.com. W prawym górnym rogu okna znajduje się przycisk Utwórz konto. Po kliknięciu, zostaniemy poproszeni o garść informacji.

Najpierw należy podać imię i nazwisko. Niżej wpisujemy nazwę użytkownika. Będzie ona służyć jako adres naszej poczty elektronicznej, a jednocześnie nazwa konta Gmail. Musi być unikalna, strona poinformuje nas, jeżeli podana nazwa jest już zajęta i zaproponuje alternatywy. Najlepiej byłoby, gdyby nazwa użytkownika odnosiła się do imienia i nazwiska. Nasz pełen adres e-mail, zatem, będzie składać się z nazwy użytkownika i końcówki @gmail.com. Pod spodem znajdują się dwa okna: Hasło i Potwierdź. Aby nikt niepożądany nie miał dostępu do naszego konta Gmail, zaleca się stosowanie silnych haseł, czyli takich, które nie zawierają w sobie pełnych słów, składają się z wielkich i małych liter, cyfr i symboli. Wymyślone przez nas hasło należy wpisać w oba pola. Wpisywane dane będą zakropkowane, by nikt obok nas ich nie widział; żeby tymczasowo je odsłonić, można kliknąć przycisk Pokaż hasło. Kiedy wszystko już wpisaliśmy, należy kliknąć Dalej.

Czego jeszcze potrzebujemy, żeby założyć konto Gmail?

Kolejną rzeczą, jaką musimy podać, jest nasz numer telefonu. Ten krok jest niezbędny, by potwierdzić, że to my stworzyliśmy nasze konto. Jeśli nasz numer jest zarejestrowany poza Polską, należy kliknąć znaczek flagi i wybrać odpowiedni kraj. Podajemy odpowiedni numer i czekamy na SMS z kodem. Powinien składać się z sześciu cyfr, które trzeba przepisać w pole Wpisz kod weryfikacyjny, następnie kliknąć Dalej.

Kolejnym krokiem jest podanie naszej daty urodzenia. Płci i pomocniczego adresu e-mail nie musimy podawać, jeśli nie chcemy. Następnym krokiem jest wyrażenie zgody, lub odmowa, na wykorzystywanie podanego przez nas numeru telefonu w innych usługach Google, klikając OK, zgadzam się, lub Pomiń.

Na koniec, zaleca się wybranie szybkiej personalizacji dotyczącej reklam. Następnie należy potwierdzić zgodę na używanie naszych danych przez Google oraz warunki korzystania z konta Gmail. I tyle!

Poprzedni artykułInstalowanie aplikacji na karcie SD, jak to zrobić?
Następny artykułJak wyszukiwać obrazem w Google Grafika?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj