6 sposobów na to, co zrobić z niepotrzebnymi podręcznikami

Gdy dziecko kończy daną klasę, podręcznik przestaje być potrzebny. W kolejnym roku trzeba kupić nowy, a poprzedni kurzy się na regale. W dzisiejszym poradniku podamy Wam 6 sposobów na to, co zrobić z niepotrzebnymi podręcznikami.

Nieaktualne podręczniki można oddać do biblioteki 

Jeżeli chcecie pozbyć się podręczników, to możecie nieaktualne podręczniki oddać do biblioteki. Wiele z nich przyjmuje takie książki. Gdy są jeszcze w podstawie programowej, to na pewno uczniowie z biedniejszych rodzin z nich skorzystają. Można w ten sposób wspierać zasoby biblioteki miejskiej czy szkolnej.

Co zrobić ze starymi podręcznikami? Oddajcie je dla potrzebujących

Jeżeli zastanawiacie się, co zrobić z nieaktualnymi podręcznikami, to odpowiedź może być prosta. Możecie oddać je bezpośrednio dla potrzebujących, osób, których nie stać na zakup kompletu podręczników dla swojego dziecka. Mimo programów 500 plus i 300 plus wiele rodzin nadal żyje w ubóstwie, a potrzeby dzieci są przecież duże i na początku trzeba zaspokoić te podstawowe. 300 plus na podręczniki nie zawsze może wystarczyć, stąd gest oddania książek dla osób biedniejszych jest na pewno godny pochwały.

Sprzedaż niechcianych książek w księgarni internetowej 

Oczywiście, jeżeli dziecko chce zarobić na dodatkowe kieszonkowe, to niechcianych książek możecie pozbyć się w księgarni internetowej, która oferuje skup i sprzedaż podręczników używanych. Najlepiej jeśli są one jeszcze w podstawie programowej, wtedy łatwiej będzie je sprzedać. Oczywiście powinny zawierać aktualne informacje. Jeżeli szukacie pomysłów, co zrobić z niepotrzebnymi podręcznikami, to możecie znaleźć je na stronie: http://podreczniki-tanie.pl/co-zrobic-z-nieaktualnymi-podrecznikami-przydatne-wskazowki/

Możecie pozbyć się podręczników, wystawiając ogłoszenie w portalu społecznościowym 

Oczywiście możecie wykorzystać Wasze zasięgi w Internecie i zamieścić ogłoszenie na portalu społecznościowym. Na pewno zgłosi się ktoś chętny, kto odkupi podręczniki. Pamiętajcie tylko, by nie żądać zbyt wygórowanej kwoty za używane podręczniki.    

Nieaktualne podręczniki możecie oddać na makulaturę 

Jeżeli podręczniki są nieaktualne i w dodatku zawierają nieaktualne informacje, to nadają się na makulaturę. Wiele szkół i instytucji organizuje zbiórki makulatury, a środki z takich zbiórek często przeznaczane są na cele szkoły czy na cele charytatywne. Warto wesprzeć w taki sposób szczytny cel.  

Możecie sprzedać nieaktualne książki na portalu aukcyjnym  

Gdy jest szansa, że podręczniki przydadzą się choćby w przygotowaniu do matury, to można spróbować sprzedać je na portalu aukcyjnym. Warto wystawić je na licytacji, w ten sposób można łatwiej znaleźć potencjalnego nabywcę.   

Poprzedni artykułNa czym polega pozycjonowanie stron internetowych?
Następny artykułJak wybrać profil liceum i o czym należy pamiętać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj